Czarna armatura. Nowy trend w łazience

łazienka ogrzewanie podłogowe

Wybór rodzaju posadzki, jaką stosuje się na ogrzewanie podłogowe, to nie tylko kwestia estetyczna, ale także efektywność cieplna. Ten parametr powinni brać pod uwagę inwestorzy, decydując się na zastosowanie konkretnego rozwiązania. Ma to szczególne znaczenie w łazienkach, w których oprócz zmiennej temperatury, na podłogę działa także podwyższony poziom wilgotności.

Ogrzewanie podłogowe w łazience występuje w dwóch wersjach – wodnej i elektrycznej. W przypadku podłogówki wodnej niezbędne jest jej zaprojektowanie już na etapie planowania domu, z uwagi na konieczność wykonania niezbędnej izolacji. Inaczej sytuacja wygląda z wersją elektryczną, którą można zainstalować niemal zawsze. Obie wersje łączy jednak rodzaj wykończenia podłogi, które powinno cechować się wysokim wskaźnikiem przewodnictwa cieplnego. Jakie więc pokrycie wybrać?

Płytki na ogrzewanie podłogowe

Najczęstszym rozwiązaniem, na jakie decydują się inwestorzy, są płytki gresowe jak również terakota.To zrozumiały wybór, z uwagi choćby na doskonałe właściwości tych materiałów, dostosowane do warunków panujących w łazience. Płytki można łatwo umyć, nie przepuszczają wody, dzięki czemu świetnie sprawdzają się również jako okładzina podłóg i ścian w kabinach prysznicowych.

Jak wspomnieliśmy – oprócz estetyki, należy pamiętać o przewodnictwie cieplnym płytek. Zarówno gres jak i terakota nie tylko doskonale przepuszczają ciepło, ale także są odporne na odkształcenia w wyniku działania zmiennej temperatury. Co więcej – płytki te występują w wielu rozmiarach i wersjach kolorystycznych, ułatwiając dowolną aranżację łazienki.

Płytki antypoślizgowe

Nie zapominajmy także o względach bezpieczeństwa. W pomieszczeniach o wysokim poziomie wilgotności doskonale sprawdzają się płytki antypoślizgowe. Ma to ogromne znaczenie w przypadku urządzania łazienki dla osób niepełnosprawnych ale przede wszystkim w budynkach użyteczności publicznej, w których certyfikat potwierdzający właściwości antypoślizgowe może być sprawdzany podczas czynności odbiorczych.

Warto wspomnieć, że nie tylko płytki gwarantują odpowiednią efektywność ogrzewania podłogowego. Niezbędne jest także właściwe przygotowanie posadzki, jej zabezpieczenie przeciwwilgociowe oraz dobór odpowiedniego kleju, zapewniającego doskonałe spajanie płytek z podłożem, nawet w przypadku działania wysokiej temperatury i wilgoci. To czynniki, które znacząco wpływają na wydajność zastosowanego systemu ogrzewania podłogowego.

Sprawdź również:  Czarna armatura. Nowy trend w łazience

Ogrzewanie podłogowe zyskuje coraz więcej zwolenników – przede wszystkim z uwagi na wysoką efektywność cieplną oraz brak konieczności montażu zewnętrznych grzejników, co ma ogromne znaczenie w niewielkich pomieszczeniach. Należy jednak pamiętać, że do prawidłowego działania podłogówki nie wystarczy najwyższej jakości instalacja. Konieczny jest dobór okładzin przystosowanych do tego rodzaju ogrzewania. W ich wyborze warto konsultować się ze specjalistami, którzy wskażą rozwiązania optymalne zarówno pod względem wydajności, jak i efektywności ekonomicznej.

Wełna na poddasze – doskonały sposób na izolację termiczną i akustyczną

Wełna na poddasze to popularny materiał izolacyjny, który zapewnia komfort termiczny i akustyczny w każdym domu. Wybór odpowiedniej izolacji jest kluczowy dla oszczędności energii, a tym samym obniżenia kosztów eksploatacyjnych. W tym artykule przedstawimy zalety stosowania wełny na poddaszu oraz podpowiemy, jak wybrać najlepszy produkt dla swoich potrzeb.

Skuteczna izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów to jedna z podstawowych prac budowlanych, niezbędnych do prawidłowej ochrony murów przed nasiąkaniem wilgocią. Konstrukcja o solidnych i dobrze wykonanych filarach będzie w stanie utrzymywać ciężar budynku i zabezpieczać go przez długie lata. Zarówno odpowiednia izolacja pozioma fundamentów, jak i pionowa, mają kluczowe znaczenie dla całej budowy. Należyte oraz staranne wykonanie będzie miało ogromny wpływ na trwałość konstrukcji. W takim przypadku, należy odpowiedzieć na pytanie, jak wykonać izolację fundamentów?

Jak zamaskować nierówne ściany?

Przypadłość nierównych ścian to problem, z którym mierzy się wiele osób. Nierówności na ścianach powstają z różnych powodów – m.in. wykańczania wnętrz budynków przez niezbyt dokładne i fachowe ekipy remontowe, uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji pokoi oraz dziury po wyjęciu gwoździ/wkrętów, na których zamontowane były obrazy czy półki. Bez względu na przyczynę powstania nierówności ścian, rodzi się pytanie – jak je zamaskować?

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.