Blachodachówka modułowa – zasady montażu

Blachodachówka modułowa, aby stanowiła efektywne pokrycie dachowe, musi być prawidłowo zamontowana. Od tego bowiem zależy, czy dach będzie trwały i przede wszystkim szczelny. Warto więc decydować się nie tylko na wysokiej jakości materiały, ale także na usługę wykonywaną przez firmę specjalizującą się w dekarstwie, co będzie gwarancją wieloletniej trwałości dachu.

Przed montażem dobrze jest sprawdzić zalecenia producenta konkretnego materiału. Najczęściej w dołączonej informacji znajdziecie wszystkie szczegóły montażowe. To istotny dokument, jeśli planujecie zakupić materiał na dach samodzielnie, a następnie powierzyć jego montaż specjalistom. W takim przypadku muszą się zapoznać z konkretnymi wymaganiami, aby wykonać pokrycie dachowe zgodnie z wytycznymi producenta.

Blachodachówka modułowa płaska

Blachodachówka modułowa płaska, podobnie jak inne pokrycia dachowe, wymaga przede wszystkim wykonania prawidłowej izolacji. Musimy o tym pomyśleć już na etapie początkowym. Właściwie dobrany materiał będzie odpowiedzialny nie tylko za efektywne zabezpieczenie wnętrza budynku przed przeciekaniem wody, ale także pozwoli na odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz. Po zamontowaniu izolacji można przystąpić do przytwierdzania łat i kontrłat, na których montowana będzie blachodachówka modułowa płaska.

Do rozpoczęcia instalacji pokrycia niezbędna jest tak zwana listwa startowa, czyli miejsce, od którego zaczyna się montaż. Jej położenie należy bardzo dokładnie określić. Nie można zapomnieć o przygotowaniu obróbki blacharskiej bocznych krawędzi dachu. Pierwszy arkusz blachodachówki przytwierdza się do wspomnianej listwy startowej, za pomocą gotowych zakładek z otworami montażowymi. Kolejne elementy dołącza się do już istniejących.

Blachodachówka modułowa zalety

Jakie blachodachówka modułowa ma zalety? Mówiąc o plusach tego rozwiązania, można zacząć od efektów estetycznych. Materiał ten wyróżnia się bogatym wzornictwem i kolorystyką, dzięki czemu z łatwością można go dopasować do każdego stylu nieruchomości. Warto także pamiętać, że blachodachówka jest relatywnie lekka, dlatego też nie obciąża nadmiernie konstrukcji dachu.

Co więcej, blachodachówka modułowa ma opinie pozytywne także w aspekcie wytrzymałościowym. Jest to materiał trwały, odporny na działanie warunków atmosferycznych czy wiatru. Warunkiem oczywiście jest jej prawidłowe zamontowanie, zgodne ze sztuką budowlaną oraz wspomnianymi wcześniej wytycznymi producenta. Nie można pominąć także kwestii sprawnego układania pokrycia dachowego, co ma ogromne znaczenie dla tempa prowadzonych prac.

Blachodachówka modułowa to jeden spośród kilku najczęściej stosowanych materiałów do pokryć dachowych. Wyróżnia ją wiele zalet, dlatego też tak chętnie wybierana jest przez inwestorów budujących obiekt lub decydujących się na gruntowny remont budynku istniejącego. Warto jedynie pamiętać o prawidłowym montażu blachodachówki, co przełoży się na trwałość i bezpieczeństwo pokrycia.

Parkiet czy panele – co wybrać na podłogę w salonie?

Aranżując salon, zastanawiamy się, jaka podłoga będzie najlepiej współgrać ze stylem wnętrza. Podstawowym aspektem, o którym myślimy, jest wygląd podłogi oraz kolorystyka. Ważne jest jednak, by przed zdecydowaniem się na panele podłogowe lub parkiet dębowy, poznać wady i zalety obu materiałów. Wówczas będziemy zdolni do podjęcia najbardziej optymalną dla siebie decyzję i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.

Jak konserwować deski tarasowe?

Wiosna sprzyja porządkom wewnątrz domu i w ogrodzie. Często po jesienno-zimowym okresie odświeżenia wymaga także nasz taras. Aby ułatwić sobie sezonowe porządki i chronić drewno tarasowe przez cały rok, warto zaimpregnować podłogę odpowiednimi preparatami. Przed zrobieniem zakupów, należy określić rodzaj drewna, z jakiego stworzone jest podłoże tarasu. Bez względu na to czy wybierzesz farbę do malowania drewna na zewnątrz, czy lakierobejcę, produkt powinien przede wszystkim stworzyć trwałą powłokę.

Zalety tynków silikonowych

Przed rozpoczęciem tynkowania fasady, warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych materiałów budowlanych, by w zależności od warunków, wybrać najbardziej odpowiedni. W gronie popularnych gładzi znajdują się tynki silikonowe, silikatowe oraz hybrydowe połączenie obu tych propozycji. Tynki silikonowe są odporne na wiele czynników zewnętrznych. Dodatkowo występują w wielu odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu pełnią funkcję dekoracyjną i bez przeszkód mogą być aplikowane w widocznych miejscach.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.