Czarna armatura. Nowy trend w łazience

Początkowo ciemne baterie czy kolumny prysznicowe były rzadko wybierane przez inwestorów, z uwagi na klasyczne podejście do kwestii aranżacji wnętrz.Stosowanie czarnej armatury przez projektantów odwróciło natomiast ten trend, pokazując, że to doskonały pomysł na nowoczesne urządzenie minimalistycznej łazienki.

Czarna armatura łazienkowa

Czym cechuje się czarna armatura łazienkowa? Przede wszystkim ponadczasową, minimalistyczną estetyką. Co więcej – ciemne baterie są tak uniwersalne, że wpisują się w każdy wystrój wnętrza. Niezwykle istotna jest także ogromna różnorodność w zakresie dostępnego asortymentu – na rynku można bowiem znaleźć czarną armaturę o klasycznym wzornictwie, jak i nowoczesną, którą wyróżnia prostota formy.

Czarna armatura prysznicowa idealnie komponuje się z jasnymi płytkami, tworząc oryginalny plastyczny kontrast. Jest jednocześnie elementem przykuwającym wzrok, szczególnie w łazienkach o estetyce opartej o wyraziste kolory, takie jak czerwień. Połączenie tych barw stało się jednym z najmodniejszych trenów w zakresie nowoczesnej aranżacji łazienek, szczególnie gdy zastosowano szklaną ścianę prysznicową.

Czy czarna armatura jest praktyczna?

Pytanie, czy czarna armatura jest praktyczna, jest jednym z najczęściej zadawanych przez osoby rozważające to właśnie rozwiązanie. Podłożem wątpliwości jest z pewnością kolor, na którym teoretycznie bardziej będą się odznaczać pozostałości z mydła czy z pasty do zębów. Aby rozwiać te wątpliwości, warto wskazać, że producenci armatury wykorzystują nowoczesne materiały i powłoki, które minimalizują przywieranie brudu i pozostawanie nieestetycznych zacieków.

Czarna armatura nie wymaga więc czyszczenia specjalnymi środkami – wystarczą tradycyjnie stosowane preparaty, przeznaczone do pielęgnacji łazienek. Baterie produkowane są zarówno w wersji matowej, jak i połyskującej, dlatego też sposób ich mycia i pielęgnacji trzeba dostosować do materiału, z jakiego konkretny model został wykonany. W tym zakresie kluczowe są także zalecenia producentów, wskazujące metody efektywnego czyszczenia armatury.

Nowoczesne łazienki to synonim minimalizmu i elegancji. Dziś ogromnego znaczenia nabrały niestandardowe kolory elementów wyposażenia pomieszczeń, takie jak czarna armatura. Opinie o bateriach czy kolumnach prysznicowych w kolorze czarnym zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat, a produkty te zyskały coraz większe grono zwolenników. Jeśli chcecie wprowadzić do łazienki nowoczesny akcent kolorystyczny – zdecydujcie się na czarną armaturę. Dzięki temu nadamy pomieszczeniu ciekawego charakteru.

Parkiet czy panele – co wybrać na podłogę w salonie?

Aranżując salon, zastanawiamy się, jaka podłoga będzie najlepiej współgrać ze stylem wnętrza. Podstawowym aspektem, o którym myślimy, jest wygląd podłogi oraz kolorystyka. Ważne jest jednak, by przed zdecydowaniem się na panele podłogowe lub parkiet dębowy, poznać wady i zalety obu materiałów. Wówczas będziemy zdolni do podjęcia najbardziej optymalną dla siebie decyzję i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.

Jak konserwować deski tarasowe?

Wiosna sprzyja porządkom wewnątrz domu i w ogrodzie. Często po jesienno-zimowym okresie odświeżenia wymaga także nasz taras. Aby ułatwić sobie sezonowe porządki i chronić drewno tarasowe przez cały rok, warto zaimpregnować podłogę odpowiednimi preparatami. Przed zrobieniem zakupów, należy określić rodzaj drewna, z jakiego stworzone jest podłoże tarasu. Bez względu na to czy wybierzesz farbę do malowania drewna na zewnątrz, czy lakierobejcę, produkt powinien przede wszystkim stworzyć trwałą powłokę.

Zalety tynków silikonowych

Przed rozpoczęciem tynkowania fasady, warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych materiałów budowlanych, by w zależności od warunków, wybrać najbardziej odpowiedni. W gronie popularnych gładzi znajdują się tynki silikonowe, silikatowe oraz hybrydowe połączenie obu tych propozycji. Tynki silikonowe są odporne na wiele czynników zewnętrznych. Dodatkowo występują w wielu odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu pełnią funkcję dekoracyjną i bez przeszkód mogą być aplikowane w widocznych miejscach.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.