Czarna armatura. Nowy trend w łazience

Początkowo ciemne baterie czy kolumny prysznicowe były rzadko wybierane przez inwestorów, z uwagi na klasyczne podejście do kwestii aranżacji wnętrz.Stosowanie czarnej armatury przez projektantów odwróciło natomiast ten trend, pokazując, że to doskonały pomysł na nowoczesne urządzenie minimalistycznej łazienki.

Czarna armatura łazienkowa

Czym cechuje się czarna armatura łazienkowa? Przede wszystkim ponadczasową, minimalistyczną estetyką. Co więcej – ciemne baterie są tak uniwersalne, że wpisują się w każdy wystrój wnętrza. Niezwykle istotna jest także ogromna różnorodność w zakresie dostępnego asortymentu – na rynku można bowiem znaleźć czarną armaturę o klasycznym wzornictwie, jak i nowoczesną, którą wyróżnia prostota formy.

Czarna armatura prysznicowa idealnie komponuje się z jasnymi płytkami, tworząc oryginalny plastyczny kontrast. Jest jednocześnie elementem przykuwającym wzrok, szczególnie w łazienkach o estetyce opartej o wyraziste kolory, takie jak czerwień. Połączenie tych barw stało się jednym z najmodniejszych trenów w zakresie nowoczesnej aranżacji łazienek, szczególnie gdy zastosowano szklaną ścianę prysznicową.

Czy czarna armatura jest praktyczna?

Pytanie, czy czarna armatura jest praktyczna, jest jednym z najczęściej zadawanych przez osoby rozważające to właśnie rozwiązanie. Podłożem wątpliwości jest z pewnością kolor, na którym teoretycznie bardziej będą się odznaczać pozostałości z mydła czy z pasty do zębów. Aby rozwiać te wątpliwości, warto wskazać, że producenci armatury wykorzystują nowoczesne materiały i powłoki, które minimalizują przywieranie brudu i pozostawanie nieestetycznych zacieków.

Czarna armatura nie wymaga więc czyszczenia specjalnymi środkami – wystarczą tradycyjnie stosowane preparaty, przeznaczone do pielęgnacji łazienek. Baterie produkowane są zarówno w wersji matowej, jak i połyskującej, dlatego też sposób ich mycia i pielęgnacji trzeba dostosować do materiału, z jakiego konkretny model został wykonany. W tym zakresie kluczowe są także zalecenia producentów, wskazujące metody efektywnego czyszczenia armatury.

Sprawdź również:  Wiosna – najlepszy czas na termomodernizację!

Nowoczesne łazienki to synonim minimalizmu i elegancji. Dziś ogromnego znaczenia nabrały niestandardowe kolory elementów wyposażenia pomieszczeń, takie jak czarna armatura. Opinie o bateriach czy kolumnach prysznicowych w kolorze czarnym zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat, a produkty te zyskały coraz większe grono zwolenników. Jeśli chcecie wprowadzić do łazienki nowoczesny akcent kolorystyczny – zdecydujcie się na czarną armaturę. Dzięki temu nadamy pomieszczeniu ciekawego charakteru.

Wełna na poddasze – doskonały sposób na izolację termiczną i akustyczną

Wełna na poddasze to popularny materiał izolacyjny, który zapewnia komfort termiczny i akustyczny w każdym domu. Wybór odpowiedniej izolacji jest kluczowy dla oszczędności energii, a tym samym obniżenia kosztów eksploatacyjnych. W tym artykule przedstawimy zalety stosowania wełny na poddaszu oraz podpowiemy, jak wybrać najlepszy produkt dla swoich potrzeb.

Skuteczna izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów to jedna z podstawowych prac budowlanych, niezbędnych do prawidłowej ochrony murów przed nasiąkaniem wilgocią. Konstrukcja o solidnych i dobrze wykonanych filarach będzie w stanie utrzymywać ciężar budynku i zabezpieczać go przez długie lata. Zarówno odpowiednia izolacja pozioma fundamentów, jak i pionowa, mają kluczowe znaczenie dla całej budowy. Należyte oraz staranne wykonanie będzie miało ogromny wpływ na trwałość konstrukcji. W takim przypadku, należy odpowiedzieć na pytanie, jak wykonać izolację fundamentów?

Jak zamaskować nierówne ściany?

Przypadłość nierównych ścian to problem, z którym mierzy się wiele osób. Nierówności na ścianach powstają z różnych powodów – m.in. wykańczania wnętrz budynków przez niezbyt dokładne i fachowe ekipy remontowe, uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji pokoi oraz dziury po wyjęciu gwoździ/wkrętów, na których zamontowane były obrazy czy półki. Bez względu na przyczynę powstania nierówności ścian, rodzi się pytanie – jak je zamaskować?

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.