Czarna armatura. Nowy trend w łazience

Początkowo ciemne baterie czy kolumny prysznicowe były rzadko wybierane przez inwestorów, z uwagi na klasyczne podejście do kwestii aranżacji wnętrz.Stosowanie czarnej armatury przez projektantów odwróciło natomiast ten trend, pokazując, że to doskonały pomysł na nowoczesne urządzenie minimalistycznej łazienki.

Czarna armatura łazienkowa

Czym cechuje się czarna armatura łazienkowa? Przede wszystkim ponadczasową, minimalistyczną estetyką. Co więcej – ciemne baterie są tak uniwersalne, że wpisują się w każdy wystrój wnętrza. Niezwykle istotna jest także ogromna różnorodność w zakresie dostępnego asortymentu – na rynku można bowiem znaleźć czarną armaturę o klasycznym wzornictwie, jak i nowoczesną, którą wyróżnia prostota formy.

Czarna armatura prysznicowa idealnie komponuje się z jasnymi płytkami, tworząc oryginalny plastyczny kontrast. Jest jednocześnie elementem przykuwającym wzrok, szczególnie w łazienkach o estetyce opartej o wyraziste kolory, takie jak czerwień. Połączenie tych barw stało się jednym z najmodniejszych trenów w zakresie nowoczesnej aranżacji łazienek, szczególnie gdy zastosowano szklaną ścianę prysznicową.

Czy czarna armatura jest praktyczna?

Pytanie, czy czarna armatura jest praktyczna, jest jednym z najczęściej zadawanych przez osoby rozważające to właśnie rozwiązanie. Podłożem wątpliwości jest z pewnością kolor, na którym teoretycznie bardziej będą się odznaczać pozostałości z mydła czy z pasty do zębów. Aby rozwiać te wątpliwości, warto wskazać, że producenci armatury wykorzystują nowoczesne materiały i powłoki, które minimalizują przywieranie brudu i pozostawanie nieestetycznych zacieków.

Czarna armatura nie wymaga więc czyszczenia specjalnymi środkami – wystarczą tradycyjnie stosowane preparaty, przeznaczone do pielęgnacji łazienek. Baterie produkowane są zarówno w wersji matowej, jak i połyskującej, dlatego też sposób ich mycia i pielęgnacji trzeba dostosować do materiału, z jakiego konkretny model został wykonany. W tym zakresie kluczowe są także zalecenia producentów, wskazujące metody efektywnego czyszczenia armatury.

Nowoczesne łazienki to synonim minimalizmu i elegancji. Dziś ogromnego znaczenia nabrały niestandardowe kolory elementów wyposażenia pomieszczeń, takie jak czarna armatura. Opinie o bateriach czy kolumnach prysznicowych w kolorze czarnym zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat, a produkty te zyskały coraz większe grono zwolenników. Jeśli chcecie wprowadzić do łazienki nowoczesny akcent kolorystyczny – zdecydujcie się na czarną armaturę. Dzięki temu nadamy pomieszczeniu ciekawego charakteru.

łazienka ogrzewanie podłogowe

Jakie płytki na ogrzewanie podłogowe w łazience?

Wybór rodzaju posadzki, jaką stosuje się na ogrzewanie podłogowe, to nie tylko kwestia estetyczna, ale także efektywność cieplna. Ten parametr powinni brać pod uwagę inwestorzy, decydując się na zastosowanie konkretnego rozwiązania. Ma to szczególne znaczenie w łazienkach, w których oprócz zmiennej temperatury, na podłogę działa także podwyższony poziom wilgotności.

Czarna armatura. Nowy trend w łazience

Czerń, szarość oraz biel to najczęstsze trendy w zakresie projektowania pomieszczeń. Z wyraźnych, wręcz krzykliwych kolorów, wraca się do barw stonowanych, tworzących eleganckie i ponadczasowe wnętrza. Nie inaczej jest z łazienkami, w których od pewnego już czasu króluje czarna armatura.

Zalety podłogi z deski barlineckiej

Podłoga jest tym elementem wyposażenia mieszkania, który wykonujemy raz na kilkanaście lat. Trudno zmieniać ją co chwilę, gdyż tego rodzaju remont wymaga dużego zaangażowania. Warto więc decydować się na wysokiej jakości rozwiązania, które będą służyć naprawdę długo. Jednym z nich jest deska barlinecka, której właściwościom i zaletom postanowiliśmy się głębiej przyjrzeć.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.