Czarna armatura. Nowy trend w łazience

Początkowo ciemne baterie czy kolumny prysznicowe były rzadko wybierane przez inwestorów, z uwagi na klasyczne podejście do kwestii aranżacji wnętrz.Stosowanie czarnej armatury przez projektantów odwróciło natomiast ten trend, pokazując, że to doskonały pomysł na nowoczesne urządzenie minimalistycznej łazienki.

Czarna armatura łazienkowa

Czym cechuje się czarna armatura łazienkowa? Przede wszystkim ponadczasową, minimalistyczną estetyką. Co więcej – ciemne baterie są tak uniwersalne, że wpisują się w każdy wystrój wnętrza. Niezwykle istotna jest także ogromna różnorodność w zakresie dostępnego asortymentu – na rynku można bowiem znaleźć czarną armaturę o klasycznym wzornictwie, jak i nowoczesną, którą wyróżnia prostota formy.

Czarna armatura prysznicowa idealnie komponuje się z jasnymi płytkami, tworząc oryginalny plastyczny kontrast. Jest jednocześnie elementem przykuwającym wzrok, szczególnie w łazienkach o estetyce opartej o wyraziste kolory, takie jak czerwień. Połączenie tych barw stało się jednym z najmodniejszych trenów w zakresie nowoczesnej aranżacji łazienek, szczególnie gdy zastosowano szklaną ścianę prysznicową.

Czy czarna armatura jest praktyczna?

Pytanie, czy czarna armatura jest praktyczna, jest jednym z najczęściej zadawanych przez osoby rozważające to właśnie rozwiązanie. Podłożem wątpliwości jest z pewnością kolor, na którym teoretycznie bardziej będą się odznaczać pozostałości z mydła czy z pasty do zębów. Aby rozwiać te wątpliwości, warto wskazać, że producenci armatury wykorzystują nowoczesne materiały i powłoki, które minimalizują przywieranie brudu i pozostawanie nieestetycznych zacieków.

Czarna armatura nie wymaga więc czyszczenia specjalnymi środkami – wystarczą tradycyjnie stosowane preparaty, przeznaczone do pielęgnacji łazienek. Baterie produkowane są zarówno w wersji matowej, jak i połyskującej, dlatego też sposób ich mycia i pielęgnacji trzeba dostosować do materiału, z jakiego konkretny model został wykonany. W tym zakresie kluczowe są także zalecenia producentów, wskazujące metody efektywnego czyszczenia armatury.

Nowoczesne łazienki to synonim minimalizmu i elegancji. Dziś ogromnego znaczenia nabrały niestandardowe kolory elementów wyposażenia pomieszczeń, takie jak czarna armatura. Opinie o bateriach czy kolumnach prysznicowych w kolorze czarnym zmieniły się na przestrzeni ostatnich kilku lat, a produkty te zyskały coraz większe grono zwolenników. Jeśli chcecie wprowadzić do łazienki nowoczesny akcent kolorystyczny – zdecydujcie się na czarną armaturę. Dzięki temu nadamy pomieszczeniu ciekawego charakteru.

Panele winylowe podłogowe. Wady i zalety

Czy panele winylowe są dobrym sposobem na wykończenie podłogi w mieszkaniu lub w biurze? Przed tym pytaniem zapewne stoi wielu z was. Niektórzy od razu odrzucają to rozwiązanie, mylnie kojarzone z dawnym gumolitem, inni z kolei dają szansę nowoczesnemu materiałowi, który daje nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne. Jeśli nie wiecie, czym są panele podłogowe winylowe i gdzie można je stosować – sprawdźcie nasze zestawienie zalet tego rozwiązania.

Sposoby ocieplenia poddasza

Metoda nakrokwiowa oraz od wewnątrz to dwa sposoby na ocieplenie poddasza, które wyeliminują straty ciepła i poprawią komfort termiczny w budynku. Na wybór konkretnego sposobu ma wpływ aktualny etap remontu czy budowy domu, izolację zewnętrzną bowiem można zastosować jedynie przed ułożeniem nowego pokrycia dachowego. Na który sposób warto się zatem zdecydować?

Płytki antypoślizgowe do łazienki. Jak wybrać?

Płytki antypoślizgowe do łazienki to wybór przede wszystkim bezpieczeństwa własnego i swojej rodziny. Ma to szczególne znaczenie pod prysznicem, gdzie posadzka jest stale narażona na kontakt z wodą. Decydując się na płytki do łazienki, warto pamiętać, że materiał ten powinien cechować się nieco innymi właściwościami, niż stosowany w pozostałych pomieszczeniach. Jakimi?

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.