Parkiet czy panele – co wybrać na podłogę w salonie?

Aranżując salon, zastanawiamy się, jaka podłoga będzie najlepiej współgrać ze stylem wnętrza. Podstawowym aspektem, o którym myślimy, jest wygląd podłogi oraz kolorystyka. Ważne jest jednak, by przed zdecydowaniem się na panele podłogowe lub parkiet dębowy, poznać wady i zalety obu materiałów. Wówczas będziemy zdolni do podjęcia najbardziej optymalną dla siebie decyzję  i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.               

Parkiet dębowy to klasyczna propozycja podłogi w salonie. Największym atutem drewnianej podłogi jest wysoka trwałość powierzchni, która odporna jest na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Parkiet doskonale sprawdzi się w mieszkaniach i apartamentach, ponieważ tłumi dźwięki i zapewnia komfort akustyczny. Kiedy na podłodze powstaną zarysowania, można pozbyć się ich poprzez zabieg cyklinowania. Parkiet dębowy, mimo wielu plusów, nie należy jednak do budżetowych rozwiązań, a podłoże wymaga regularnej konserwacji, by zachowało estetyczny wygląd na dłużej.

Plusy i minusy paneli podłogowych 

Najczęściej do salonu wybiera się panele podłogowe, które są tańsze i można zakładać je na każdym rodzaju podłoża. W przeciwieństwie do parkietu, panelom laminowanym i drewnianym nie grożą przebarwienia czy wyblaknięcie od promieni słonecznych. Dbanie o podłogę z paneli podłogowych jest mniej inwazyjne i zabiera niewiele czasu, co może być kluczową kwestią dla zapracowanych osób. 

Klasyczne panele podłogowe wykonane są z materiału drewnopochodnego, co sprawia, że nie są odporne wilgoć i pod wpływem nadmiaru wody zwiększają swoją objętość. Na rynku dostępne są panele wodoszczelne, ale zakupienie ich wiąże się z większym wydatkiem. Kiedy wybierzemy panele podłogowe, musimy być gotowi na możliwość ich elektryzowania się, co znacznie obniży komfort użytkowania. W przypadku podłogi z paneli nie skorzystamy z usługi cyklinowania, zatem jeśli będziemy chcieli odświeżyć naszą podłogę, prawdopodobnie będziemy musieli ją w całości wymienić.

Panele podłogowe i parkiet w Golchem 

Nasza firma działa w branży budowlanej od 30 lat, oferując szeroki wachlarz materiałów wykończeniowych. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno propozycje parkietu dębowego, jak i paneli podłogowych. W przypadku wątpliwości, na jaki materiał się zdecydować, nasi fachowcy służą swoim doświadczeniem i wieloletnie zdobywaną wiedzą. W sklepie Golchem znajdują się również preparaty do impregnacji drewna, zatem mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę. Zapraszamy do kontaktu!

Parkiet czy panele – co wybrać na podłogę w salonie?

Aranżując salon, zastanawiamy się, jaka podłoga będzie najlepiej współgrać ze stylem wnętrza. Podstawowym aspektem, o którym myślimy, jest wygląd podłogi oraz kolorystyka. Ważne jest jednak, by przed zdecydowaniem się na panele podłogowe lub parkiet dębowy, poznać wady i zalety obu materiałów. Wówczas będziemy zdolni do podjęcia najbardziej optymalną dla siebie decyzję i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.

Jak konserwować deski tarasowe?

Wiosna sprzyja porządkom wewnątrz domu i w ogrodzie. Często po jesienno-zimowym okresie odświeżenia wymaga także nasz taras. Aby ułatwić sobie sezonowe porządki i chronić drewno tarasowe przez cały rok, warto zaimpregnować podłogę odpowiednimi preparatami. Przed zrobieniem zakupów, należy określić rodzaj drewna, z jakiego stworzone jest podłoże tarasu. Bez względu na to czy wybierzesz farbę do malowania drewna na zewnątrz, czy lakierobejcę, produkt powinien przede wszystkim stworzyć trwałą powłokę.

Zalety tynków silikonowych

Przed rozpoczęciem tynkowania fasady, warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych materiałów budowlanych, by w zależności od warunków, wybrać najbardziej odpowiedni. W gronie popularnych gładzi znajdują się tynki silikonowe, silikatowe oraz hybrydowe połączenie obu tych propozycji. Tynki silikonowe są odporne na wiele czynników zewnętrznych. Dodatkowo występują w wielu odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu pełnią funkcję dekoracyjną i bez przeszkód mogą być aplikowane w widocznych miejscach.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.