Parkiet czy panele – co wybrać na podłogę w salonie?

Aranżując salon, zastanawiamy się, jaka podłoga będzie najlepiej współgrać ze stylem wnętrza. Podstawowym aspektem, o którym myślimy, jest wygląd podłogi oraz kolorystyka. Ważne jest jednak, by przed zdecydowaniem się na panele podłogowe lub parkiet dębowy, poznać wady i zalety obu materiałów. Wówczas będziemy zdolni do podjęcia najbardziej optymalną dla siebie decyzję  i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.               

Parkiet dębowy to klasyczna propozycja podłogi w salonie. Największym atutem drewnianej podłogi jest wysoka trwałość powierzchni, która odporna jest na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Parkiet doskonale sprawdzi się w mieszkaniach i apartamentach, ponieważ tłumi dźwięki i zapewnia komfort akustyczny. Kiedy na podłodze powstaną zarysowania, można pozbyć się ich poprzez zabieg cyklinowania. Parkiet dębowy, mimo wielu plusów, nie należy jednak do budżetowych rozwiązań, a podłoże wymaga regularnej konserwacji, by zachowało estetyczny wygląd na dłużej.

Plusy i minusy paneli podłogowych 

Najczęściej do salonu wybiera się panele podłogowe, które są tańsze i można zakładać je na każdym rodzaju podłoża. W przeciwieństwie do parkietu, panelom laminowanym i drewnianym nie grożą przebarwienia czy wyblaknięcie od promieni słonecznych. Dbanie o podłogę z paneli podłogowych jest mniej inwazyjne i zabiera niewiele czasu, co może być kluczową kwestią dla zapracowanych osób. 

Klasyczne panele podłogowe wykonane są z materiału drewnopochodnego, co sprawia, że nie są odporne wilgoć i pod wpływem nadmiaru wody zwiększają swoją objętość. Na rynku dostępne są panele wodoszczelne, ale zakupienie ich wiąże się z większym wydatkiem. Kiedy wybierzemy panele podłogowe, musimy być gotowi na możliwość ich elektryzowania się, co znacznie obniży komfort użytkowania. W przypadku podłogi z paneli nie skorzystamy z usługi cyklinowania, zatem jeśli będziemy chcieli odświeżyć naszą podłogę, prawdopodobnie będziemy musieli ją w całości wymienić.

Panele podłogowe i parkiet w Golchem 

Nasza firma działa w branży budowlanej od 30 lat, oferując szeroki wachlarz materiałów wykończeniowych. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno propozycje parkietu dębowego, jak i paneli podłogowych. W przypadku wątpliwości, na jaki materiał się zdecydować, nasi fachowcy służą swoim doświadczeniem i wieloletnie zdobywaną wiedzą. W sklepie Golchem znajdują się również preparaty do impregnacji drewna, zatem mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę. Zapraszamy do kontaktu!

Skuteczna izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów to jedna z podstawowych prac budowlanych, niezbędnych do prawidłowej ochrony murów przed nasiąkaniem wilgocią. Konstrukcja o solidnych i dobrze wykonanych filarach będzie w stanie utrzymywać ciężar budynku i zabezpieczać go przez długie lata. Zarówno odpowiednia izolacja pozioma fundamentów, jak i pionowa, mają kluczowe znaczenie dla całej budowy. Należyte oraz staranne wykonanie będzie miało ogromny wpływ na trwałość konstrukcji. W takim przypadku, należy odpowiedzieć na pytanie, jak wykonać izolację fundamentów?

Sprawdź również:  Montaż podłóg drewnianych i paneli

Jak zamaskować nierówne ściany?

Przypadłość nierównych ścian to problem, z którym mierzy się wiele osób. Nierówności na ścianach powstają z różnych powodów – m.in. wykańczania wnętrz budynków przez niezbyt dokładne i fachowe ekipy remontowe, uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji pokoi oraz dziury po wyjęciu gwoździ/wkrętów, na których zamontowane były obrazy czy półki. Bez względu na przyczynę powstania nierówności ścian, rodzi się pytanie – jak je zamaskować?

Jakie okno dachowe do płaskiego dachu? Postaw na okna Velux!

Przeglądając katalogi lub strony internetowe o aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych, niemal za każdym razem trafia się na przytulne, estetyczne i rozświetlone przestrzenie. To właśnie ostatni aspekt sprawia, że pokoje zyskują na atrakcyjności, a wyposażenie wnętrz prezentuje się nad wyraz okazale. Odpowiednia ilość światła słonecznego w pokoju przekłada się bowiem nie tylko na walory wizualne, ale także na samopoczucie i komfort mieszkańców.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.