Płytki antypoślizgowe do łazienki. Jak wybrać?

Płytki antypoślizgowe do łazienki to wybór przede wszystkim bezpieczeństwa własnego i swojej rodziny. Ma to szczególne znaczenie pod prysznicem, gdzie posadzka jest stale narażona na kontakt z wodą. Decydując się na płytki do łazienki, warto pamiętać, że materiał ten powinien cechować się nieco innymi właściwościami, niż stosowany w pozostałych pomieszczeniach. Jakimi?

Jednym z parametrów, na który warto zwrócić uwagę, wybierając płytki, jest ich odporność na ścieranie. Z racji stałego kontaktu pokrycia podłogowego z wodą i podwyższoną temperaturą, nie bez znaczenia jest także nasiąkliwość płytek. W tym przypadku sprawdźcie dokładnie oznaczenie producenta, które określane jest symbolem E. Wartość cyfrowa z kolei wskazuje na procent nasiąkliwości – nie powinien być większy niż 3. Niezwykle ważną cechą są właściwości antypoślizgowe, którym poświęcimy nieco więcej uwagi.

Płytki łazienkowe antypoślizgowe

Dlaczego warto stosować płytki łazienkowe antypoślizgowe? Jak już wspomnieliśmy – w trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób, które będą korzystać z łazienki. Stale podwyższona wilgotność oraz występowanie wody pod prysznicem czy przy wannie to czynniki, które sprawiają, że posadzka robi się śliska, co z kolei może być bezpośrednią przyczyną upadków i bolesnych urazów.

Część osób stosuje w łazienkach maty antypoślizgowe. To tylko półśrodek, bowiem matę trzeba dodatkowo myć i okresowo wymieniać. Warto więc, przeprowadzając remont mieszkania, wybierać płytki podłogowe antypoślizgowe do łazienki, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jak zatem sprawdzić, które z płytek mają tę cechę? Kluczowe jest oznaczenie producenta, czyli litera R oraz wartość podana bezpośrednio po niej. Wyższa cyfra oznacza lepsze właściwości antypoślizgowe.

Płytki antypoślizgowe do łazienki dla niepełnosprawnych

Odrębną kategorią jest aranżacja wnętrz przeznaczonych dla osób z problemami z poruszaniem się. Płytki antypoślizgowe do łazienki dla niepełnosprawnych są nie tylko zaleceniem, ale wręcz koniecznością. Osoby projektujące te pomieszczenia w obiektach użyteczności publicznej, mogą spodziewać się weryfikacji rodzaju zastosowanych płytek przez sanepid czy inne organy uprawnione do kontroli inwestycji.

W tym przypadku nie warto czynić pozornych oszczędności, ale wybrać płytki z najwyższym wskaźnikiem antypoślizgowym, który jest gwarancją zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym. Co więcej, płytki antypoślizgowe do łazienki mają cenę porównywalną do tradycyjnych materiałów, dlatego też ich koszt nie jest przeszkodą. Wiele sklepów, podczas okresowych akcji promocyjnych, oferuje doskonałej jakości płytki antypoślizgowe w atrakcyjnych cenach, często niższych niż klasyczny gres podłogowy.

Wybór płytek antypoślizgowych do łazienki powinien być poprzedzony dokładnym rozeznaniem ofert różnych producentów. Aby kupić produkt wysokiej jakości, warto sprawdzać oznaczenia na opakowaniach, które precyzyjnie informują o klasie płytek oraz o ich właściwościach. W przypadku cech antypoślizgowych kluczowe znaczenie ma parametr R, a konkretnie podana tam cyfra. Im wyższa wartość – tym lepsze płytki.

Panele winylowe podłogowe. Wady i zalety

Czy panele winylowe są dobrym sposobem na wykończenie podłogi w mieszkaniu lub w biurze? Przed tym pytaniem zapewne stoi wielu z was. Niektórzy od razu odrzucają to rozwiązanie, mylnie kojarzone z dawnym gumolitem, inni z kolei dają szansę nowoczesnemu materiałowi, który daje nieograniczone wręcz możliwości aranżacyjne. Jeśli nie wiecie, czym są panele podłogowe winylowe i gdzie można je stosować – sprawdźcie nasze zestawienie zalet tego rozwiązania.

Sposoby ocieplenia poddasza

Metoda nakrokwiowa oraz od wewnątrz to dwa sposoby na ocieplenie poddasza, które wyeliminują straty ciepła i poprawią komfort termiczny w budynku. Na wybór konkretnego sposobu ma wpływ aktualny etap remontu czy budowy domu, izolację zewnętrzną bowiem można zastosować jedynie przed ułożeniem nowego pokrycia dachowego. Na który sposób warto się zatem zdecydować?

Płytki antypoślizgowe do łazienki. Jak wybrać?

Płytki antypoślizgowe do łazienki to wybór przede wszystkim bezpieczeństwa własnego i swojej rodziny. Ma to szczególne znaczenie pod prysznicem, gdzie posadzka jest stale narażona na kontakt z wodą. Decydując się na płytki do łazienki, warto pamiętać, że materiał ten powinien cechować się nieco innymi właściwościami, niż stosowany w pozostałych pomieszczeniach. Jakimi?

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.