Płytki antypoślizgowe do łazienki. Jak wybrać?

Płytki antypoślizgowe do łazienki to wybór przede wszystkim bezpieczeństwa własnego i swojej rodziny. Ma to szczególne znaczenie pod prysznicem, gdzie posadzka jest stale narażona na kontakt z wodą. Decydując się na płytki do łazienki, warto pamiętać, że materiał ten powinien cechować się nieco innymi właściwościami, niż stosowany w pozostałych pomieszczeniach. Jakimi?

Jednym z parametrów, na który warto zwrócić uwagę, wybierając płytki, jest ich odporność na ścieranie. Z racji stałego kontaktu pokrycia podłogowego z wodą i podwyższoną temperaturą, nie bez znaczenia jest także nasiąkliwość płytek. W tym przypadku sprawdźcie dokładnie oznaczenie producenta, które określane jest symbolem E. Wartość cyfrowa z kolei wskazuje na procent nasiąkliwości – nie powinien być większy niż 3. Niezwykle ważną cechą są właściwości antypoślizgowe, którym poświęcimy nieco więcej uwagi.

Płytki łazienkowe antypoślizgowe

Dlaczego warto stosować płytki łazienkowe antypoślizgowe? Jak już wspomnieliśmy – w trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób, które będą korzystać z łazienki. Stale podwyższona wilgotność oraz występowanie wody pod prysznicem czy przy wannie to czynniki, które sprawiają, że posadzka robi się śliska, co z kolei może być bezpośrednią przyczyną upadków i bolesnych urazów.

Część osób stosuje w łazienkach maty antypoślizgowe. To tylko półśrodek, bowiem matę trzeba dodatkowo myć i okresowo wymieniać. Warto więc, przeprowadzając remont mieszkania, wybierać płytki podłogowe antypoślizgowe do łazienki, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jak zatem sprawdzić, które z płytek mają tę cechę? Kluczowe jest oznaczenie producenta, czyli litera R oraz wartość podana bezpośrednio po niej. Wyższa cyfra oznacza lepsze właściwości antypoślizgowe.

Płytki antypoślizgowe do łazienki dla niepełnosprawnych

Odrębną kategorią jest aranżacja wnętrz przeznaczonych dla osób z problemami z poruszaniem się. Płytki antypoślizgowe do łazienki dla niepełnosprawnych są nie tylko zaleceniem, ale wręcz koniecznością. Osoby projektujące te pomieszczenia w obiektach użyteczności publicznej, mogą spodziewać się weryfikacji rodzaju zastosowanych płytek przez sanepid czy inne organy uprawnione do kontroli inwestycji.

W tym przypadku nie warto czynić pozornych oszczędności, ale wybrać płytki z najwyższym wskaźnikiem antypoślizgowym, który jest gwarancją zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym. Co więcej, płytki antypoślizgowe do łazienki mają cenę porównywalną do tradycyjnych materiałów, dlatego też ich koszt nie jest przeszkodą. Wiele sklepów, podczas okresowych akcji promocyjnych, oferuje doskonałej jakości płytki antypoślizgowe w atrakcyjnych cenach, często niższych niż klasyczny gres podłogowy.

Wybór płytek antypoślizgowych do łazienki powinien być poprzedzony dokładnym rozeznaniem ofert różnych producentów. Aby kupić produkt wysokiej jakości, warto sprawdzać oznaczenia na opakowaniach, które precyzyjnie informują o klasie płytek oraz o ich właściwościach. W przypadku cech antypoślizgowych kluczowe znaczenie ma parametr R, a konkretnie podana tam cyfra. Im wyższa wartość – tym lepsze płytki.

Metody ochrony drewna na zewnątrz

Ochrona drewna na zewnątrz ma ogromny wpływ na zachowanie właściwej kondycji elementów wykonanych z tego surowca. Nie ma znaczenia, czy mówimy o fragmencie elewacji, podbitce dachowej czy ławkach zdobiących ogród. W każdym przypadku okresowa konserwacja jest niezbędna, aby zabezpieczyć drewno przed działaniem szkodników, ale także wody, nadmiernego promieniowania UV czy innych czynników atmosferycznych.

Golchem na Facebooku!

Cenimy sobie kontakt z naszymi klientami, dlatego też postanowiliśmy zaktywizować się w mediach społecznościowych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook. Znajdziecie tam nie tylko informacje o aktualnej ofercie, czy promocjach, ale także rady specjalistów Golchem, które przydadzą się podczas remontu. Zajrzyjcie na profil, polubcie go i bądźcie na bieżąco z tym, co się u nas dzieje. Do zobaczenia!

Zalety stosowania tapet w kuchni

Wiele osób, słysząc określenie „tapeta w kuchni”, od razu odrzuca to rozwiązanie, jako niepraktyczne. To duży błąd. Dziś bowiem na rynku można znaleźć nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne tapety, które doskonale sprawdzą się również w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.