Pokrycia dachowe w atrakcyjnych cenach

Decyzja, jakie pokrycie dachowe wybrać, uwarunkowana jest kilkoma czynnikami. Inwestorzy muszą brać pod uwagę między innymi rodzaj dachu, jego nachylenie, a także budżet, jaki na to przeznaczyli. W niektórych przypadkach nie ma zbyt dużej swobody w wyborze pokrycia, ponieważ jego rodzaj oraz kolor determinowany jest np. przez decyzję konserwatora zabytków czy przygotowany projekt architektoniczny.

Inwestorzy, wybierając pokrycia dachowe, mogą zdecydować się między innymi na tradycyjną papę, blachę lub dachówkę. To rozwiązania najczęściej spotykane w przypadku domów jednorodzinnych. Jak wspomnieliśmy, jednym z czynników decydujących o wyborze, są uwarunkowania konstrukcyjne dachu. Bierze się pod uwagę nośność więźby dachowej, nachylenie połaci oraz rodzaj zastosowanego ocieplenia. Jakie zatem wybrać pokrycie dachowe?

Gont bitumiczny

Wśród często spotykanych rozwiązań jest gont bitumiczny. Materiał ten wyróżnia przede wszystkim atrakcyjna cena, co w wielu przypadkach ma ogromne znaczenie. Warto jednak pamiętać, iż ten rodzaj pokrycia dachu wymaga równego i sztywnego podłoża. Gont to nic innego jak papa z różnorodnymi wzorami, przypominająca klasyczną dachówkę. Ten rodzaj pokrycia ma uniwersalne zastosowanie, ponieważ bez trudu można dopasować kolor materiału oraz wygląd do elewacji budynku.

Co istotne, gont bitumiczny nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych. W razie jego zabrudzenia wystarczy dach okresowo wyczyścić, aby przywrócić mu estetyczny wygląd. Gont ma także niski ciężar własny, dlatego też może być stosowany również na dachach o dużym spadku. Jego montaż nie jest trudny, wymaga jedynie odpowiedniego podłoża i zastosowania kleju bitumicznego, który zapewnia trwałe przymocowanie poszczególnych fragmentów papy.

Blachodachówka

Innym rozwiązaniem, równie popularnym jak gont, jest blachodachówka. Jej wygląd przypomina dachówki ceramiczne, a dzięki zróżnicowanej kolorystyce, może być bez trudu dopasowana do stylu architektonicznego elewacji i budynku, jako całości. Materiał ten swą popularność zawdzięcza również wysokiej trwałości, obliczanej na kilkadziesiąt lat. Jest rozwiązaniem droższym niż gont, jednak znacznie korzystniejszym cenowo niż tradycyjna blachówka ceramiczna.

Blachodachówkę można spotkać w różnych wariantach cenowych. Finalna wartość dachu zależna będzie między innymi od rodzaju zastosowanej powłoki. Warto więc dokładnie sprawdzić w sklepie parametry techniczne blachodachówki, aby wybrać optymalne rozwiązanie zarówno pod względem ekonomicznym, jak i wytrzymałościowym. Niezbędne jest także dopasowanie materiału do rodzaju dachu, a przede wszystkim jego nachylenia. W tym pomogą sprzedawcy lub wykonawca, który wskaże, jaki rodzaj blachodachówki będzie odpowiedni.

Nowoczesne pokrycia dachowe dla domu stanowią duże wyzwanie dla każdego inwestora. Z jednej strony istotne jest, aby budynek wyglądał estetycznie, z drugiej strony jednak trzeba pamiętać o uwarunkowaniach technicznych i ekonomicznych, które determinują wybór konkretnego rozwiązania. Warto więc uzgodnić te kwestie ze specjalistami, aby zainwestować w produkt, który będzie trwały, estetyczny i dopasowany do rodzaju budynku oraz konstrukcji więźby dachowej.

łazienka ogrzewanie podłogowe

Jakie płytki na ogrzewanie podłogowe w łazience?

Wybór rodzaju posadzki, jaką stosuje się na ogrzewanie podłogowe, to nie tylko kwestia estetyczna, ale także efektywność cieplna. Ten parametr powinni brać pod uwagę inwestorzy, decydując się na zastosowanie konkretnego rozwiązania. Ma to szczególne znaczenie w łazienkach, w których oprócz zmiennej temperatury, na podłogę działa także podwyższony poziom wilgotności.

Czarna armatura. Nowy trend w łazience

Czerń, szarość oraz biel to najczęstsze trendy w zakresie projektowania pomieszczeń. Z wyraźnych, wręcz krzykliwych kolorów, wraca się do barw stonowanych, tworzących eleganckie i ponadczasowe wnętrza. Nie inaczej jest z łazienkami, w których od pewnego już czasu króluje czarna armatura.

Zalety podłogi z deski barlineckiej

Podłoga jest tym elementem wyposażenia mieszkania, który wykonujemy raz na kilkanaście lat. Trudno zmieniać ją co chwilę, gdyż tego rodzaju remont wymaga dużego zaangażowania. Warto więc decydować się na wysokiej jakości rozwiązania, które będą służyć naprawdę długo. Jednym z nich jest deska barlinecka, której właściwościom i zaletom postanowiliśmy się głębiej przyjrzeć.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.