Pokrycia dachowe w atrakcyjnych cenach

Decyzja, jakie pokrycie dachowe wybrać, uwarunkowana jest kilkoma czynnikami. Inwestorzy muszą brać pod uwagę między innymi rodzaj dachu, jego nachylenie, a także budżet, jaki na to przeznaczyli. W niektórych przypadkach nie ma zbyt dużej swobody w wyborze pokrycia, ponieważ jego rodzaj oraz kolor determinowany jest np. przez decyzję konserwatora zabytków czy przygotowany projekt architektoniczny.

Inwestorzy, wybierając pokrycia dachowe, mogą zdecydować się między innymi na tradycyjną papę, blachę lub dachówkę. To rozwiązania najczęściej spotykane w przypadku domów jednorodzinnych. Jak wspomnieliśmy, jednym z czynników decydujących o wyborze, są uwarunkowania konstrukcyjne dachu. Bierze się pod uwagę nośność więźby dachowej, nachylenie połaci oraz rodzaj zastosowanego ocieplenia. Jakie zatem wybrać pokrycie dachowe?

Gont bitumiczny

Wśród często spotykanych rozwiązań jest gont bitumiczny. Materiał ten wyróżnia przede wszystkim atrakcyjna cena, co w wielu przypadkach ma ogromne znaczenie. Warto jednak pamiętać, iż ten rodzaj pokrycia dachu wymaga równego i sztywnego podłoża. Gont to nic innego jak papa z różnorodnymi wzorami, przypominająca klasyczną dachówkę. Ten rodzaj pokrycia ma uniwersalne zastosowanie, ponieważ bez trudu można dopasować kolor materiału oraz wygląd do elewacji budynku.

Co istotne, gont bitumiczny nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych. W razie jego zabrudzenia wystarczy dach okresowo wyczyścić, aby przywrócić mu estetyczny wygląd. Gont ma także niski ciężar własny, dlatego też może być stosowany również na dachach o dużym spadku. Jego montaż nie jest trudny, wymaga jedynie odpowiedniego podłoża i zastosowania kleju bitumicznego, który zapewnia trwałe przymocowanie poszczególnych fragmentów papy.

Blachodachówka

Innym rozwiązaniem, równie popularnym jak gont, jest blachodachówka. Jej wygląd przypomina dachówki ceramiczne, a dzięki zróżnicowanej kolorystyce, może być bez trudu dopasowana do stylu architektonicznego elewacji i budynku, jako całości. Materiał ten swą popularność zawdzięcza również wysokiej trwałości, obliczanej na kilkadziesiąt lat. Jest rozwiązaniem droższym niż gont, jednak znacznie korzystniejszym cenowo niż tradycyjna blachówka ceramiczna.

Blachodachówkę można spotkać w różnych wariantach cenowych. Finalna wartość dachu zależna będzie między innymi od rodzaju zastosowanej powłoki. Warto więc dokładnie sprawdzić w sklepie parametry techniczne blachodachówki, aby wybrać optymalne rozwiązanie zarówno pod względem ekonomicznym, jak i wytrzymałościowym. Niezbędne jest także dopasowanie materiału do rodzaju dachu, a przede wszystkim jego nachylenia. W tym pomogą sprzedawcy lub wykonawca, który wskaże, jaki rodzaj blachodachówki będzie odpowiedni.

Sprawdź również:  Zalety tynków silikonowych

Nowoczesne pokrycia dachowe dla domu stanowią duże wyzwanie dla każdego inwestora. Z jednej strony istotne jest, aby budynek wyglądał estetycznie, z drugiej strony jednak trzeba pamiętać o uwarunkowaniach technicznych i ekonomicznych, które determinują wybór konkretnego rozwiązania. Warto więc uzgodnić te kwestie ze specjalistami, aby zainwestować w produkt, który będzie trwały, estetyczny i dopasowany do rodzaju budynku oraz konstrukcji więźby dachowej.

Skuteczna izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów to jedna z podstawowych prac budowlanych, niezbędnych do prawidłowej ochrony murów przed nasiąkaniem wilgocią. Konstrukcja o solidnych i dobrze wykonanych filarach będzie w stanie utrzymywać ciężar budynku i zabezpieczać go przez długie lata. Zarówno odpowiednia izolacja pozioma fundamentów, jak i pionowa, mają kluczowe znaczenie dla całej budowy. Należyte oraz staranne wykonanie będzie miało ogromny wpływ na trwałość konstrukcji. W takim przypadku, należy odpowiedzieć na pytanie, jak wykonać izolację fundamentów?

Jak zamaskować nierówne ściany?

Przypadłość nierównych ścian to problem, z którym mierzy się wiele osób. Nierówności na ścianach powstają z różnych powodów – m.in. wykańczania wnętrz budynków przez niezbyt dokładne i fachowe ekipy remontowe, uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji pokoi oraz dziury po wyjęciu gwoździ/wkrętów, na których zamontowane były obrazy czy półki. Bez względu na przyczynę powstania nierówności ścian, rodzi się pytanie – jak je zamaskować?

Jakie okno dachowe do płaskiego dachu? Postaw na okna Velux!

Przeglądając katalogi lub strony internetowe o aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych, niemal za każdym razem trafia się na przytulne, estetyczne i rozświetlone przestrzenie. To właśnie ostatni aspekt sprawia, że pokoje zyskują na atrakcyjności, a wyposażenie wnętrz prezentuje się nad wyraz okazale. Odpowiednia ilość światła słonecznego w pokoju przekłada się bowiem nie tylko na walory wizualne, ale także na samopoczucie i komfort mieszkańców.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.