Pokrycia dachowe w atrakcyjnych cenach

Decyzja, jakie pokrycie dachowe wybrać, uwarunkowana jest kilkoma czynnikami. Inwestorzy muszą brać pod uwagę między innymi rodzaj dachu, jego nachylenie, a także budżet, jaki na to przeznaczyli. W niektórych przypadkach nie ma zbyt dużej swobody w wyborze pokrycia, ponieważ jego rodzaj oraz kolor determinowany jest np. przez decyzję konserwatora zabytków czy przygotowany projekt architektoniczny.

Inwestorzy, wybierając pokrycia dachowe, mogą zdecydować się między innymi na tradycyjną papę, blachę lub dachówkę. To rozwiązania najczęściej spotykane w przypadku domów jednorodzinnych. Jak wspomnieliśmy, jednym z czynników decydujących o wyborze, są uwarunkowania konstrukcyjne dachu. Bierze się pod uwagę nośność więźby dachowej, nachylenie połaci oraz rodzaj zastosowanego ocieplenia. Jakie zatem wybrać pokrycie dachowe?

Gont bitumiczny

Wśród często spotykanych rozwiązań jest gont bitumiczny. Materiał ten wyróżnia przede wszystkim atrakcyjna cena, co w wielu przypadkach ma ogromne znaczenie. Warto jednak pamiętać, iż ten rodzaj pokrycia dachu wymaga równego i sztywnego podłoża. Gont to nic innego jak papa z różnorodnymi wzorami, przypominająca klasyczną dachówkę. Ten rodzaj pokrycia ma uniwersalne zastosowanie, ponieważ bez trudu można dopasować kolor materiału oraz wygląd do elewacji budynku.

Co istotne, gont bitumiczny nie wymaga żadnych zabiegów konserwacyjnych. W razie jego zabrudzenia wystarczy dach okresowo wyczyścić, aby przywrócić mu estetyczny wygląd. Gont ma także niski ciężar własny, dlatego też może być stosowany również na dachach o dużym spadku. Jego montaż nie jest trudny, wymaga jedynie odpowiedniego podłoża i zastosowania kleju bitumicznego, który zapewnia trwałe przymocowanie poszczególnych fragmentów papy.

Blachodachówka

Innym rozwiązaniem, równie popularnym jak gont, jest blachodachówka. Jej wygląd przypomina dachówki ceramiczne, a dzięki zróżnicowanej kolorystyce, może być bez trudu dopasowana do stylu architektonicznego elewacji i budynku, jako całości. Materiał ten swą popularność zawdzięcza również wysokiej trwałości, obliczanej na kilkadziesiąt lat. Jest rozwiązaniem droższym niż gont, jednak znacznie korzystniejszym cenowo niż tradycyjna blachówka ceramiczna.

Blachodachówkę można spotkać w różnych wariantach cenowych. Finalna wartość dachu zależna będzie między innymi od rodzaju zastosowanej powłoki. Warto więc dokładnie sprawdzić w sklepie parametry techniczne blachodachówki, aby wybrać optymalne rozwiązanie zarówno pod względem ekonomicznym, jak i wytrzymałościowym. Niezbędne jest także dopasowanie materiału do rodzaju dachu, a przede wszystkim jego nachylenia. W tym pomogą sprzedawcy lub wykonawca, który wskaże, jaki rodzaj blachodachówki będzie odpowiedni.

Nowoczesne pokrycia dachowe dla domu stanowią duże wyzwanie dla każdego inwestora. Z jednej strony istotne jest, aby budynek wyglądał estetycznie, z drugiej strony jednak trzeba pamiętać o uwarunkowaniach technicznych i ekonomicznych, które determinują wybór konkretnego rozwiązania. Warto więc uzgodnić te kwestie ze specjalistami, aby zainwestować w produkt, który będzie trwały, estetyczny i dopasowany do rodzaju budynku oraz konstrukcji więźby dachowej.

Parkiet czy panele – co wybrać na podłogę w salonie?

Aranżując salon, zastanawiamy się, jaka podłoga będzie najlepiej współgrać ze stylem wnętrza. Podstawowym aspektem, o którym myślimy, jest wygląd podłogi oraz kolorystyka. Ważne jest jednak, by przed zdecydowaniem się na panele podłogowe lub parkiet dębowy, poznać wady i zalety obu materiałów. Wówczas będziemy zdolni do podjęcia najbardziej optymalną dla siebie decyzję i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.

Jak konserwować deski tarasowe?

Wiosna sprzyja porządkom wewnątrz domu i w ogrodzie. Często po jesienno-zimowym okresie odświeżenia wymaga także nasz taras. Aby ułatwić sobie sezonowe porządki i chronić drewno tarasowe przez cały rok, warto zaimpregnować podłogę odpowiednimi preparatami. Przed zrobieniem zakupów, należy określić rodzaj drewna, z jakiego stworzone jest podłoże tarasu. Bez względu na to czy wybierzesz farbę do malowania drewna na zewnątrz, czy lakierobejcę, produkt powinien przede wszystkim stworzyć trwałą powłokę.

Zalety tynków silikonowych

Przed rozpoczęciem tynkowania fasady, warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych materiałów budowlanych, by w zależności od warunków, wybrać najbardziej odpowiedni. W gronie popularnych gładzi znajdują się tynki silikonowe, silikatowe oraz hybrydowe połączenie obu tych propozycji. Tynki silikonowe są odporne na wiele czynników zewnętrznych. Dodatkowo występują w wielu odcieniach kolorystycznych, dzięki czemu pełnią funkcję dekoracyjną i bez przeszkód mogą być aplikowane w widocznych miejscach.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.