Golchem

Ściany Wewnętrzne

Ściany znajdujące się wewnątrz budynku są nie tylko sposobem na podział pomieszczeń, ich dostosowanie do naszych potrzeb, często stanowią także ważne elementy konstrukcyjne. Nie wszystkie ściany możemy dowolnie przesuwać lub burzyć, ponieważ moglibyśmy naruszyć elementy budynku.

Dzisiejsze rozwiązania są na tyle elastyczne, iż niemal w ciągu kilku godzin, możemy dokonać podziału pomieszczenia, budując ściany. Nie zawsze będą to ściany murowane, z cegły czy innego materiału. Często stosuje się rozwiązania w postaci stelaży aluminiowych i płyt gipsowo-kartonowych. Pozwalają one na stworzenie nowego pomieszczenia w ciągu kilku godzin, a ściana postawiona dzięki temu jest gładka i gotowa do nakładania gruntu i farb o wybranych wcześniej kolorach. Nie ma także przeszkód, aby w pomieszczeniu stworzonym z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych, osadzić drzwi. Odpowiednie wzmocnienia w stelażu, a także duży wybór skrzydeł i ościeżnic powodują, że możemy z wykorzystaniem płyt stworzyć pomieszczenie zamknięte.

Istotna jest także uniwersalność płyt. Możemy nie tylko szybko wydzielić pomieszczenie, ale również je zlikwidować. Jeśli uznamy po pewnym czasie, iż pierwotny podział się nie sprawdza, bądź zmienią się nasze oczekiwania, łatwo możemy dokonać demontażu ścian stworzonych z płyt. Jest to rozwiązanie stosowane także bardzo często w przypadku firm, które regulują ilość pomieszczeń, dostosowując je do aktualnych potrzeb.

Osoby stawiające na trwałość ścian mogą skorzystać z możliwości wymurowania ściany o określonej grubości, z wykorzystaniem najodpowiedniejszych materiałów. Wówczas konieczne będzie otynkowanie pomieszczenia i jego pomalowanie. Jednakże wybór zawsze należy do klienta, który rozwiązanie dostosowuje do swoich potrzeb, możliwości finansowych i oczekiwań.

© 2020 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.