Zalety stosowania tapet w kuchni

architecture-1171462_1920

Wiele osób, słysząc określenie „tapeta w kuchni”, od razu odrzuca to rozwiązanie, jako niepraktyczne. To duży błąd. Dziś bowiem na rynku można znaleźć nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne tapety, które doskonale sprawdzą się również w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka.

Tym, co odróżnia tradycyjną tapetę od tej przeznaczonej do kuchni, jest materiał, z jakiego została wykonana. Tapeta winylowa do kuchni, czyli jeden z najpopularniejszych produktów, wyróżnia się odpornością na działanie promieni słonecznych, wysokiej temperatury czy obecnej w kuchni wilgoci. Folia PCV, jaką pokryta jest tapeta, nie niszczy się nawet podczas szorowania.

Tapety do kuchni zmywalne

Jak doskonale wiemy, podczas gotowania, efekty naszych poczynań kulinarnych można podziwiać nie tylko na blatach, ale często także na ścianach. Chlapiąca zupa to standard w każdym domu, dlatego też, urządzając mieszkanie, warto wybrać tapety do kuchni zmywalne. Mają podobne właściwości do płytek ceramicznych – łatwo wyczyścicie powierzchnię ściany, bez jej zniszczenia.

Tapeta zmywalna do kuchni może być więc naklejana również na ścianach bezpośrednio za zlewem czy blatem roboczym. Tym, co przekonuje coraz większą liczbę inwestorów do zakupu tapet, jest łatwość ich montażu. Wystarczy odpowiednio przygotować ścianę, a następnie przymocować materiał klejem. Tapeta do kuchni zmywalna może być dowolnie docinana, dzięki czemu estetycznie wygląda w każdym miejscu!

Tapety do kuchni 3D

Nie można zapominać, że nowoczesne tapety do kuchni 3D, dają wręcz nieograniczone możliwości w zakresie aranżacji wnętrz. Różnorodne kolory, wzory oraz faktury świetnie wpisują się w klasyczny oraz w nowoczesny styl. Ogromną popularnością cieszą się tapety 3D z wzorami nawiązującymi do naturalnych materiałów, czyli kamienia, betonu oraz drewna. Tworzą doskonałą kompozycję zarówno przy blacie, czyli w przestrzeni roboczej, jak i na ścianach bardziej wyeksponowanych.

Stosując tapety zmywalne do kuchni w jasnych, eleganckich odcieniach, w prosty sposób można optycznie powiększyć oraz rozświetlić pomieszczenie. To idealne rozwiązanie, stosowane często w mieszkaniach, w których kuchnie z reguły nie mają okien. Motywy roślinne z kolei świetnie komponują się w nowoczesnych pomieszczeniach, nadając im przytulności i ciepła.

Tapeta w kuchni to idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni nowoczesność, różnorodność oraz prostotę montażu. W przeciwieństwie do tradycyjnych płytek – tapety można łatwo zmieniać, dokonując tym samym kompletnej metamorfozy pomieszczenia. Warto pamiętać, że tapety powlekane folią PCV można myć i szorować, co pozwala utrzymać w kuchni nienaganny porządek.

Metody ochrony drewna na zewnątrz

Ochrona drewna na zewnątrz ma ogromny wpływ na zachowanie właściwej kondycji elementów wykonanych z tego surowca. Nie ma znaczenia, czy mówimy o fragmencie elewacji, podbitce dachowej czy ławkach zdobiących ogród. W każdym przypadku okresowa konserwacja jest niezbędna, aby zabezpieczyć drewno przed działaniem szkodników, ale także wody, nadmiernego promieniowania UV czy innych czynników atmosferycznych.

Golchem na Facebooku!

Cenimy sobie kontakt z naszymi klientami, dlatego też postanowiliśmy zaktywizować się w mediach społecznościowych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego profilu na portalu Facebook. Znajdziecie tam nie tylko informacje o aktualnej ofercie, czy promocjach, ale także rady specjalistów Golchem, które przydadzą się podczas remontu. Zajrzyjcie na profil, polubcie go i bądźcie na bieżąco z tym, co się u nas dzieje. Do zobaczenia!

Zalety stosowania tapet w kuchni

Wiele osób, słysząc określenie „tapeta w kuchni”, od razu odrzuca to rozwiązanie, jako niepraktyczne. To duży błąd. Dziś bowiem na rynku można znaleźć nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne tapety, które doskonale sprawdzą się również w pomieszczeniach takich jak kuchnia czy łazienka.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.