Golchem

Drzwi

Decyzja o zakupie drzwi do własnego domu lub mieszkania jest wyborem na długie lata i ma ogromny wpływ na wygląd budynku i jego wnętrza. Bywa, że konkretny model drzwi nie jest przewidziany w projekcie architekta – przy ich wyborze często więc jesteśmy zdani na samych siebie, a szeroka oferta dostępna na rynku może przyprawić o zawrót głowy nawet najbardziej zdeterminowanych właścicieli domów i mieszkań.

Bez wątpienia drzwi zewnętrzne są wizytówką nas i naszego miejsca zamieszkania, która często zostaje najlepiej zapamiętana przez innych – to właśnie w nich witamy odwiedzających nas gości lub przystajemy na krótką pogawędkę z sąsiadem. Drzwi zewnętrzne powinny być dopasowane nie tylko do elewacji naszego domu, ale również wkomponowywać się w charakter otoczenia. Wybory innych powinniśmy mieć na uwadze w szczególności wybierając drzwi wejściowe do mieszkania w bloku lub domów szeregowych. Odpowiedni wybór drzwi pod względem estetycznym to bolączka podwójna – dobrze jest, kiedy pasują zarówno do zewnętrznej, jak i wewnętrznej części domu.

Drzwi są synonimem bezpieczeństwa, na które popyt nieprzerwanie rośnie. Wybierając je, przede wszystkim kierujemy się poziomem zabezpieczeń – odpowiednia ilość solidnych zamków, mocne zawiasy, rozwiązania antywyważeniowe i drzwi antywłamaniowe przyciągają coraz więcej klientów zainteresowanych jak najlepszym zabezpieczeniem domu i rodziny. Jednak nie chronimy się tylko przed intruzami – zadaniem drzwi jest również, a może i przede wszystkim, ochrona przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak silny wiatr, opady, mrozy, czy upały. Nowoczesne technologie wykorzystywane w produkcji drzwi oferują odpowiednie rozwiązania w zależności od uwarunkowań miejsca, w którym znajduje się nasz dom – mieszkając w miejscu wystawionym na mocne działanie promieni UV wybierzemy drzwi z innego materiału, niż w miejscu, w którym możemy spodziewać się mocnych opadów śniegu.

Na drzwiach zewnętrznych nie kończą się nasze poszukiwania – przechodzimy do wyboru drzwi wewnątrz domu, gdzie kierujemy się już innymi wytycznymi. Drzwi wewnętrzne nie muszą (chociaż mogą) posiadać zamków, są znacznie lżejsze, a wybór wykończeń jest o wiele większy. Warto jest mieć na uwadze wygodę użytkowania – w wielu przestrzeniach lepiej sprawdzą się drzwi przesuwane, w innych łamane. Większość z nas stawia na klasyczny wybór, ale nie dajmy się zwieść pozornej prostocie tej sprawy. Drzwi wewnętrzne mają znaczny wpływ na wygląd naszego wnętrza. Nieodpowiednie dobranie ich do reszty wystroju może znacznie zaważyć na jego ostatecznym charakterze, natomiast dobrze przemyślany wybór może
stanowić dodatkową ozdobę pomieszczenia.

Nasi partnerzy:

© 2020 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.