Golchem

Skuteczna izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów to jedna z podstawowych prac budowlanych, niezbędnych do prawidłowej ochrony murów przed nasiąkaniem wilgocią. Konstrukcja o solidnych i dobrze wykonanych filarach będzie w stanie utrzymywać ciężar budynku i zabezpieczać go przez długie lata. Zarówno odpowiednia izolacja pozioma fundamentów, jak i pionowa, mają kluczowe znaczenie dla całej budowy. Należyte oraz staranne wykonanie będzie miało ogromny wpływ na trwałość konstrukcji. W takim przypadku, należy odpowiedzieć na pytanie, jak wykonać izolację fundamentów?

Jak zamaskować nierówne ściany?

Przypadłość nierównych ścian to problem, z którym mierzy się wiele osób. Nierówności na ścianach powstają z różnych powodów – m.in. wykańczania wnętrz budynków przez niezbyt dokładne i fachowe ekipy remontowe, uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji pokoi oraz dziury po wyjęciu gwoździ/wkrętów, na których zamontowane były obrazy czy półki. Bez względu na przyczynę powstania nierówności ścian, rodzi się pytanie – jak je zamaskować?

Jakie okno dachowe do płaskiego dachu? Postaw na okna Velux!

Przeglądając katalogi lub strony internetowe o aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych, niemal za każdym razem trafia się na przytulne, estetyczne i rozświetlone przestrzenie. To właśnie ostatni aspekt sprawia, że pokoje zyskują na atrakcyjności, a wyposażenie wnętrz prezentuje się nad wyraz okazale. Odpowiednia ilość światła słonecznego w pokoju przekłada się bowiem nie tylko na walory wizualne, ale także na samopoczucie i komfort mieszkańców.

Jasna czy ciemna podłoga do nowoczesnej sypialni?

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalizmem, prostotą, a także dużą funkcjonalnością przestrzeni oraz ergonomią. Projektując modernistyczne sypialnie, warto więc wziąć pod uwagę zarówno wygodę użytkowania, jak i estetyczne wykończenia. Z tego względu nieodłącznym elementem, który powinien znaleźć się w nowoczesnej sypialni, jest drewniana podłoga. Parkiet czy panele podłogowe wykonane z naturalnego surowca prezentują się estetycznie, a odpowiednio zaimpregnowane mogą służyć przez wiele lat.

Jak wybrać płytki zewnętrzne mrozoodporne?

Wybierając płytki na taras czy balkon, powinno kierować się nie tylko walorami estetycznymi, ale także, a nawet przede wszystkim, wysoką funkcjonalnością. Płytki na schodach zewnętrznych, które kupują klienci, zazwyczaj wpasowują się w styl elewacji budynku oraz pozostałych części nieruchomości – łącznie z alejkami w ogrodzie czy podjazdem do garażu.

Izolacja – termoizolacje i hydroizolacje

Termoizolacja i hydroizolacja budynku to nieodłączny element każdego projektu budowlanego. Inwestor może zdecydować się na tradycyjne fundamenty lub nowoczesną płytę fundamentową, a rodzaj podłoża będzie kluczową kwestią w kontekście doboru izolacji termicznej i wodnej. Nowoczesne systemy termoizolacji budynku przełożą się na obniżenie kosztów ogrzewania oraz zoptymalizują temperaturę w pomieszczeniach bez względu na porę roku. Właściwie ocieplony dom równoznaczny jest bowiem z mniejszym zapotrzebowaniem na energię.

© 2020 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.