Golchem

Farby

Kiedy zastanawiamy się nad wystrojem wnętrza, kolor ścian jest jedną z pierwszych decyzji, którą musimy podjąć. Jest to oczywiście decyzja odwracalna, a na zmianę koloru decydujemy się średnio co kilka lat. W wyborze koloru pomagają nam trendy ustanawiane przez topowych architektów wnętrz oraz inspiracje, których szukamy w telewizji i magazynach. Dobór farby powinien jednak wynikać nie tylko z obecnej mody, ale również naszych własnych potrzeb i upodobań.

Decydując się na kolory ścian musimy w dużej mierze ufać własnej intuicji – to, na jakie kolory stawiamy, nierzadko jest odzwierciedleniem naszego charakteru i temperamentu, a także naszej spontaniczności, odwagi, lub spokoju i stonowania. Wraz ze zmianą koloru ścian, możemy radykalnie zmienić charakter wnętrza, a nawet nasze własne nastawienie – nic więc dziwnego, że ważnym postanowieniom często towarzyszy puszka farby i wałek do malowania.

Kiedy decydujemy się na wybór farby, nie powinniśmy kierować się jedynie kolorem. Musimy pamiętać o tym, że kolor przyjmuje różne odcienie w zależności od oświetlenia. Dobierając typ farby do ścian weźmy pod uwagę wielkość pomieszczenia, ilość wpadającego światła oraz układ ścian.

Niezwykle ważnym aspektem jest również przeznaczenie pomieszczenia: inny typ farby do ścian dobierzemy do pomieszczenia sypialnianego, a inny do pomalowania łazienki czy przestrzeni biurowej czy publicznej, gdzie mogą posłużyć nam farby lateksowe

Remontując własny dom, powinniśmy wziąć pod uwagę nasz styl życia oraz to, z kim dzielimy dom lub mieszkanie. Ważnymi czynnikami, które warto mieć na uwadze jest ilość czasu, który spędzamy w domu, wykonywanie pracy zdalnej z biura domowego, posiadanie zwierząt, częste gotowanie, typ ogrzewania, palenie papierosów, dzieci. Farba odpowiednio dobrana do naszego stylu życia i warunków, w których mieszkamy uchroni nas przed ponownym malowaniem po krótkim czasie oraz umożliwi zmycie ewentualnych zabrudzeń.

Nowoczesne farby pomagają nam nie tylko na szybką metamorfozę malując ściany. Dzięki nowym technologiom i odpowiednio dobranym produktom, szybko możemy również zmienić oblicze starych schodów, drzwi oraz mebli, w czym posłuży nam farba do mebli.. Producenci farb dbają również o naszą własną inwencję twórczą, proponując farby kredowe – idealne dla dzieci, lub specjalne farby do zdobień na ścianie. Dostępne farby uznanych producentów Dulux, Tikkurilla, ŚnieżkaMagnat , Bolix czy farby Beckers dzięki swojej wysokiej jakości sprawią, że malowanie może być najprzyjemniejszą częścią remontu.

Nasi partnerzy:

© 2020 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.