Izolacje - termoizolacje i hydroizolacje

Nasz własny, wymarzony dom to miejsce, w którym spędzamy znaczną część swojego czasu i miejsce, do którego powinniśmy zawsze wracać z radością. Nie bez powodu dom kojarzy się z ciepłem rodzinnego ogniska i bezpieczeństwem całej rodziny. Podstawowym zadaniem, jakie spełniają niektóre materiały budowlane, np. te izolacyjne jest zapewnienie, że ciepło ma również charakter fizycznie odczuwalny. Zastosowanie izolacji termicznych ma także aspekt ekonomiczny – daje nam pewność, że ogrzewając budynek ogrzewamy wyłącznie jego wnętrze bez kosztownych i zbędnych ubytków ciepła. Zastosowanie hydroizolacji pozwala nam z kolei na wyeliminowanie niekorzystnych czynników atmosferycznych i geologicznych z wnętrza i otoczenia naszego domu.

Wybierając rodzaj termoizolacji lub hydroizolacji powinniśmy przede wszystkim stawiać na jakość – wymiana izolacji po kilku latach to kosztowne i bardzo pracochłonne przedsięwzięcie, którego możemy łatwo uniknąć uprzedzając możliwe wydarzenia. Pomimo, że jest to element domu, którego nie widać, jest on równie ważny jak fundamenty i znacznie wpływa nie tylko na komfort, ale i na bezpieczeństwo – jest to dodatkowa warstwa, która oddziela nas od zewnętrznych czynników. Wybór izolacji dla domu jest jednak ograniczony wieloma aspektami – między innymi narzuconymi wymogami europejskimi dotyczącymi izolacyjności cieplnej oraz utrzymania wymaganych parametrów. Oferowane produkty współpracujących z nami producentów łączy wysoka jakość, europejski poziom, dbałość o materiały i rzetelność wykonania. Dzięki tym cechom, użytkownicy budynków mogą cieszyć się ich ciepłem, bezpieczeństwem oraz wygodą, nie martwiąc się o uciążliwe poprawki i wymiany. Takie materiały jak styropian, wełna mineralna czy wełna szklana mogą się między sobą różnić parametrami technicznymi, ale też i ceną.

Decydując się na typ izolacji domu, powinniśmy kierować się nie tylko ceną, jakością i obowiązującymi przepisami, ale przede wszystkim miejscem, w którym mieszkamy oraz tym, jakich oddziaływań atmosferycznych możemy się spodziewać. Niemałą rolę tutaj gra również projekt i wykonanie budynku, a także jego wielkość. Pamiętajmy również o tym, że dobra izolacja to niemała oszczędność pieniędzy zarówno w zimie, jak i w lecie.

Nasi partnerzy:

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.