Jak konserwować deski tarasowe?

Wiosna sprzyja porządkom wewnątrz domu i w ogrodzie. Często po jesienno-zimowym okresie odświeżenia wymaga także nasz taras. Aby ułatwić sobie sezonowe porządki i chronić drewno tarasowe przez cały rok, warto zaimpregnować podłogę odpowiednimi preparatami. Przed zrobieniem zakupów, należy określić rodzaj drewna, z jakiego stworzone jest podłoże tarasu. Bez względu na to czy wybierzesz farbę do malowania drewna na zewnątrz, czy lakierobejcę, produkt powinien przede wszystkim stworzyć trwałą powłokę. 

Zanim przejdziemy do nakładania powłoki ochronnej drewna tarasowego, powinniśmy dobrze oczyścić deski. Ważne jest, by dokładnie umyć podłogę z pozostałości po opadach i pyle. O ile to konieczne, należy wyeliminować powstałą pleśń lub grzyb. Przed nakładaniem produktu konieczne jest pozbycie się starych warstw lakieru czy farby do drewna, aby nowo nałożony preparat skutecznie spełnił swoją rolę i wyglądał estetycznie. 

Farba do drewna czy lakierobejca?

Wybór zależy przede wszystkim od efektu końcowego, jaki chcemy uzyskać. Farby zewnętrzne do drewna dostępne są w wielu barwach i odcinaniach, a także posiadają różny stopień krycia. Zatem jeśli marzymy o skandynawskiej bieli lub bladoróżowym ganku, farba do drewna będzie najlepszym wariantem. Oprócz odmienionego wyglądu, z farbą do drewna zyskamy także skuteczna ochronę przed opadami atmosferycznymi i zmienną temperaturą. 

Lakierobejcę do drewna powinniśmy zakupić, kiedy zależy nam na podkreśleniu słojów i struktury desek tarasowych. Lakierobejca jest bowiem produktem, który tworzy półtransparentną powłokę, nadającą delikatny, brązowy kolor. Preparat skutecznie ochroni drewno podłoża, a przy tym nie będzie ono zmatowione i szare. Jeśli po odświeżeniu tarasu zostanie nam lakierobejcy, możemy wykorzystać produkt do przemalowania metalowych elementów na zewnątrz jak furtka. 

Ochrona drewna tarasowegoGolchem

Nasza firma oferuje szeroki wachlarz materiałów budowlanych i preparatów ochronnych do drewna. Bazujemy na produktach markowych, które cieszą się popularnością wśród klientów. Z troski o środowisko, w asortymencie naszego sklepu farby do drewna i lakierobejce są bezpieczne dla środowiska, a także zdrowia domowników. Działamy w branży od ponad 30 lat, dlatego służymy swoim doświadczeniem i ciągle poszerzaną wiedzą. Zapraszamy do kontaktu!

Wełna na poddasze – doskonały sposób na izolację termiczną i akustyczną

Wełna na poddasze to popularny materiał izolacyjny, który zapewnia komfort termiczny i akustyczny w każdym domu. Wybór odpowiedniej izolacji jest kluczowy dla oszczędności energii, a tym samym obniżenia kosztów eksploatacyjnych. W tym artykule przedstawimy zalety stosowania wełny na poddaszu oraz podpowiemy, jak wybrać najlepszy produkt dla swoich potrzeb.

Sprawdź również:  Tapety idealne do sypialni

Skuteczna izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów to jedna z podstawowych prac budowlanych, niezbędnych do prawidłowej ochrony murów przed nasiąkaniem wilgocią. Konstrukcja o solidnych i dobrze wykonanych filarach będzie w stanie utrzymywać ciężar budynku i zabezpieczać go przez długie lata. Zarówno odpowiednia izolacja pozioma fundamentów, jak i pionowa, mają kluczowe znaczenie dla całej budowy. Należyte oraz staranne wykonanie będzie miało ogromny wpływ na trwałość konstrukcji. W takim przypadku, należy odpowiedzieć na pytanie, jak wykonać izolację fundamentów?

Jak zamaskować nierówne ściany?

Przypadłość nierównych ścian to problem, z którym mierzy się wiele osób. Nierówności na ścianach powstają z różnych powodów – m.in. wykańczania wnętrz budynków przez niezbyt dokładne i fachowe ekipy remontowe, uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji pokoi oraz dziury po wyjęciu gwoździ/wkrętów, na których zamontowane były obrazy czy półki. Bez względu na przyczynę powstania nierówności ścian, rodzi się pytanie – jak je zamaskować?

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.