Parkiet czy panele – co wybrać na podłogę w salonie?

Aranżując salon, zastanawiamy się, jaka podłoga będzie najlepiej współgrać ze stylem wnętrza. Podstawowym aspektem, o którym myślimy, jest wygląd podłogi oraz kolorystyka. Ważne jest jednak, by przed zdecydowaniem się na panele podłogowe lub parkiet dębowy, poznać wady i zalety obu materiałów. Wówczas będziemy zdolni do podjęcia najbardziej optymalną dla siebie decyzję  i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.               

Parkiet dębowy to klasyczna propozycja podłogi w salonie. Największym atutem drewnianej podłogi jest wysoka trwałość powierzchni, która odporna jest na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. Parkiet doskonale sprawdzi się w mieszkaniach i apartamentach, ponieważ tłumi dźwięki i zapewnia komfort akustyczny. Kiedy na podłodze powstaną zarysowania, można pozbyć się ich poprzez zabieg cyklinowania. Parkiet dębowy, mimo wielu plusów, nie należy jednak do budżetowych rozwiązań, a podłoże wymaga regularnej konserwacji, by zachowało estetyczny wygląd na dłużej.

Plusy i minusy paneli podłogowych 

Najczęściej do salonu wybiera się panele podłogowe, które są tańsze i można zakładać je na każdym rodzaju podłoża. W przeciwieństwie do parkietu, panelom laminowanym i drewnianym nie grożą przebarwienia czy wyblaknięcie od promieni słonecznych. Dbanie o podłogę z paneli podłogowych jest mniej inwazyjne i zabiera niewiele czasu, co może być kluczową kwestią dla zapracowanych osób. 

Klasyczne panele podłogowe wykonane są z materiału drewnopochodnego, co sprawia, że nie są odporne wilgoć i pod wpływem nadmiaru wody zwiększają swoją objętość. Na rynku dostępne są panele wodoszczelne, ale zakupienie ich wiąże się z większym wydatkiem. Kiedy wybierzemy panele podłogowe, musimy być gotowi na możliwość ich elektryzowania się, co znacznie obniży komfort użytkowania. W przypadku podłogi z paneli nie skorzystamy z usługi cyklinowania, zatem jeśli będziemy chcieli odświeżyć naszą podłogę, prawdopodobnie będziemy musieli ją w całości wymienić.

Panele podłogowe i parkiet w Golchem 

Nasza firma działa w branży budowlanej od 30 lat, oferując szeroki wachlarz materiałów wykończeniowych. W naszej ofercie znajdą Państwo zarówno propozycje parkietu dębowego, jak i paneli podłogowych. W przypadku wątpliwości, na jaki materiał się zdecydować, nasi fachowcy służą swoim doświadczeniem i wieloletnie zdobywaną wiedzą. W sklepie Golchem znajdują się również preparaty do impregnacji drewna, zatem mogą Państwo liczyć na kompleksową obsługę. Zapraszamy do kontaktu!

Czym ocieplić poddasze?

Rozważając, czym ocieplić poddasze, warto wziąć pod uwagę kilka opcji. Wełna mineralna, ceniona za doskonałą izolację termiczną i akustyczną oraz paroprzepuszczalność, jest popularnym wyborem. Z kolei pianka PUR wyróżnia się szybką aplikacją, a płyty PIR Thermo mają wysoką efektywność energetyczną.

Sprawdź również:  Montaż podłóg drewnianych i paneli

Wełna na poddasze – doskonały sposób na izolację termiczną i akustyczną

Wełna na poddasze to popularny materiał izolacyjny, który zapewnia komfort termiczny i akustyczny w każdym domu. Wybór odpowiedniej izolacji jest kluczowy dla oszczędności energii, a tym samym obniżenia kosztów eksploatacyjnych. W tym artykule przedstawimy zalety stosowania wełny na poddaszu oraz podpowiemy, jak wybrać najlepszy produkt dla swoich potrzeb.

Skuteczna izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów to jedna z podstawowych prac budowlanych, niezbędnych do prawidłowej ochrony murów przed nasiąkaniem wilgocią. Konstrukcja o solidnych i dobrze wykonanych filarach będzie w stanie utrzymywać ciężar budynku i zabezpieczać go przez długie lata. Zarówno odpowiednia izolacja pozioma fundamentów, jak i pionowa, mają kluczowe znaczenie dla całej budowy. Należyte oraz staranne wykonanie będzie miało ogromny wpływ na trwałość konstrukcji. W takim przypadku, należy odpowiedzieć na pytanie, jak wykonać izolację fundamentów?

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.