Skuteczne sposoby izolacji termicznej elewacji

izolacja elewacji

Izolacja termiczna budynku stała się dziś standardem przy wznoszeniu nowych obiektów. Wciąż jest problemem w przypadku nieruchomości istniejących, które budowane były wiele lat temu. Dokonując niezbędnej modernizacji, łatwo można ocieplić budynek, należy jednak wybrać skuteczny sposób, gwarantujący optymalizację termiczną obiektu.

Istnieje co najmniej kilka sposobów izolacji. Jednymi z popularniejszych są styropian oraz wełna. Wybór odpowiedniej metody powinien być podyktowany warunkami technicznymi obiektu, a także oczekiwanym efektem. Warto w tym zakresie skonsultować się ze specjalistami, którzy doradzą, jaki materiał wybrać, aby wykonać optymalną izolację termiczną elewacji.

Styropian

Do wykonania izolacji powszechnie wykorzystywany jest styropian. Można nim ocieplić całą elewację, a także fundamenty czy pomieszczenia na poddaszu. Materiał ten swą popularność zawdzięcza wysokim parametrom izolacyjnym, zarówno w zakresie termicznym, jak i akustycznym, a także atrakcyjnej cenie. W porównaniu z innymi surowcami, izolacja domu ze styropianu będzie optymalna pod względem ekonomicznym.

Zaletą tego rozwiązania jest także łatwość montażu płyt, dzięki czemu proces ocieplania przebiega szybko. Warto jednak pamiętać o podstawowych parametrach, jakie powinien spełniać ten materiał. Jednym z nich jest dopasowana grubość płyt. W tym zakresie warto sięgnąć do charakterystyki energetycznej budynku lub poradzić się specjalistów. Przyjmuje się, iż biały styropian nie powinien być cieńszy niż 12-15 cm, dzięki czemu wykonana izolacja będzie cechować się oczekiwaną efektywnością.

Wełna izolacyjna

Kolejnym materiałem, wykorzystywanym do ocieplania budynków, jest wełna izolacyjna. Powstaje z naturalnych surowców, jest elastyczna i dzięki niej można wypełnić nawet najdrobniejsze szczeliny, likwidując tak zwane mostki termiczne. Wełna występuje jako płyty, mata lub granulat. Cechuje się również bardzo dobrymi parametrami w zakresie izolacji akustycznej.

Izolacja budynku z wełny to także gwarancja przepuszczalności powietrza, czyli zapewnienia odpowiedniej wentylacji ścian. Należy pamiętać, że decydując się na to rozwiązanie, musimy być przygotowani na nieco większe wydatki, niż w przypadku styropianu. Cena wełny bowiem przewyższa tą, którą zapłacimy za styropian.

Skuteczna izolacja termiczna budynku to nie tylko wybór wełny czy styropianu. To przede wszystkim dopasowanie materiału do konkretnych uwarunkowań technicznych obiektu, a także zastosowanych do budowy surowców. Warto posiłkować się opiniami specjalistów, którzy na podstawie indywidualnych analiz dobiorą optymalny materiał do konkretnej lokalizacji.

deszcz

Jaką hydroizolację wybrać na taras i balkon?

Odpowiednia hydroizolacja tarasu lub balkonu pozwala na zachowanie nie tylko estetyki wykończenia, ale przede wszystkim chroni posadzkę przed pękaniem i odspajaniem. Woda bowiem, przechodząc przez niewielkie szczeliny w fugach, dostaje się pod płytki, zamarzając w wyniku niskiej temperatury, co może przyczyniać się do uszkodzeń okładziny i powstawania przebarwień na jej powierzchni.

Podjazd z kostki brukowej

Estetyczna i zadbana przestrzeń przed budynkiem oraz łatwość w utrzymaniu czystości to cechy, jakie posiada kostka brukowa na podjazd. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, a także bogatej kolorystyce i wzornictwie, z tego materiału można stworzyć dowolną aranżację podwórka lub podjazdu, która ozdobi nieruchomość.

Montaż podłóg drewnianych i paneli

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów, przygotowaliśmy ofertę, obejmującą profesjonalny montaż podłóg. Wystarczy zakupić w naszym markecie dowolną podłogę drewnianą lub panele podłogowe, aby technicy Golchem zamontowali ją w Państwa domu. Cena samego materiału oraz dodatków będzie obniżona o 12%!

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.