Płytki antypoślizgowe do łazienki. Jak wybrać?

Płytki antypoślizgowe do łazienki to wybór przede wszystkim bezpieczeństwa własnego i swojej rodziny. Ma to szczególne znaczenie pod prysznicem, gdzie posadzka jest stale narażona na kontakt z wodą. Decydując się na płytki do łazienki, warto pamiętać, że materiał ten powinien cechować się nieco innymi właściwościami, niż stosowany w pozostałych pomieszczeniach. Jakimi?

Jednym z parametrów, na który warto zwrócić uwagę, wybierając płytki, jest ich odporność na ścieranie. Z racji stałego kontaktu pokrycia podłogowego z wodą i podwyższoną temperaturą, nie bez znaczenia jest także nasiąkliwość płytek. W tym przypadku sprawdźcie dokładnie oznaczenie producenta, które określane jest symbolem E. Wartość cyfrowa z kolei wskazuje na procent nasiąkliwości – nie powinien być większy niż 3. Niezwykle ważną cechą są właściwości antypoślizgowe, którym poświęcimy nieco więcej uwagi.

Płytki łazienkowe antypoślizgowe

Dlaczego warto stosować płytki łazienkowe antypoślizgowe? Jak już wspomnieliśmy – w trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób, które będą korzystać z łazienki. Stale podwyższona wilgotność oraz występowanie wody pod prysznicem czy przy wannie to czynniki, które sprawiają, że posadzka robi się śliska, co z kolei może być bezpośrednią przyczyną upadków i bolesnych urazów.

Część osób stosuje w łazienkach maty antypoślizgowe. To tylko półśrodek, bowiem matę trzeba dodatkowo myć i okresowo wymieniać. Warto więc, przeprowadzając remont mieszkania, wybierać płytki podłogowe antypoślizgowe do łazienki, które zapewnią odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jak zatem sprawdzić, które z płytek mają tę cechę? Kluczowe jest oznaczenie producenta, czyli litera R oraz wartość podana bezpośrednio po niej. Wyższa cyfra oznacza lepsze właściwości antypoślizgowe.

Płytki antypoślizgowe do łazienki dla niepełnosprawnych

Odrębną kategorią jest aranżacja wnętrz przeznaczonych dla osób z problemami z poruszaniem się. Płytki antypoślizgowe do łazienki dla niepełnosprawnych są nie tylko zaleceniem, ale wręcz koniecznością. Osoby projektujące te pomieszczenia w obiektach użyteczności publicznej, mogą spodziewać się weryfikacji rodzaju zastosowanych płytek przez sanepid czy inne organy uprawnione do kontroli inwestycji.

W tym przypadku nie warto czynić pozornych oszczędności, ale wybrać płytki z najwyższym wskaźnikiem antypoślizgowym, który jest gwarancją zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa osobom niepełnosprawnym. Co więcej, płytki antypoślizgowe do łazienki mają cenę porównywalną do tradycyjnych materiałów, dlatego też ich koszt nie jest przeszkodą. Wiele sklepów, podczas okresowych akcji promocyjnych, oferuje doskonałej jakości płytki antypoślizgowe w atrakcyjnych cenach, często niższych niż klasyczny gres podłogowy.

Sprawdź również:  Czarna armatura. Nowy trend w łazience

Wybór płytek antypoślizgowych do łazienki powinien być poprzedzony dokładnym rozeznaniem ofert różnych producentów. Aby kupić produkt wysokiej jakości, warto sprawdzać oznaczenia na opakowaniach, które precyzyjnie informują o klasie płytek oraz o ich właściwościach. W przypadku cech antypoślizgowych kluczowe znaczenie ma parametr R, a konkretnie podana tam cyfra. Im wyższa wartość – tym lepsze płytki.

Skuteczna izolacja fundamentów

Izolacja fundamentów to jedna z podstawowych prac budowlanych, niezbędnych do prawidłowej ochrony murów przed nasiąkaniem wilgocią. Konstrukcja o solidnych i dobrze wykonanych filarach będzie w stanie utrzymywać ciężar budynku i zabezpieczać go przez długie lata. Zarówno odpowiednia izolacja pozioma fundamentów, jak i pionowa, mają kluczowe znaczenie dla całej budowy. Należyte oraz staranne wykonanie będzie miało ogromny wpływ na trwałość konstrukcji. W takim przypadku, należy odpowiedzieć na pytanie, jak wykonać izolację fundamentów?

Jak zamaskować nierówne ściany?

Przypadłość nierównych ścian to problem, z którym mierzy się wiele osób. Nierówności na ścianach powstają z różnych powodów – m.in. wykańczania wnętrz budynków przez niezbyt dokładne i fachowe ekipy remontowe, uszkodzenia mechaniczne podczas eksploatacji pokoi oraz dziury po wyjęciu gwoździ/wkrętów, na których zamontowane były obrazy czy półki. Bez względu na przyczynę powstania nierówności ścian, rodzi się pytanie – jak je zamaskować?

Jakie okno dachowe do płaskiego dachu? Postaw na okna Velux!

Przeglądając katalogi lub strony internetowe o aranżacji wnętrz domów jednorodzinnych, niemal za każdym razem trafia się na przytulne, estetyczne i rozświetlone przestrzenie. To właśnie ostatni aspekt sprawia, że pokoje zyskują na atrakcyjności, a wyposażenie wnętrz prezentuje się nad wyraz okazale. Odpowiednia ilość światła słonecznego w pokoju przekłada się bowiem nie tylko na walory wizualne, ale także na samopoczucie i komfort mieszkańców.

© 2019 GOLCHEM. Wszystkie prawa zastrzeżone.